top of page

REBORN HAIR

SAÇLA İLGİLİ HERŞEY VE DAHA FAZLASI

İSTEYENİN SAÇINI ÇIKARIYOR , İSTEYENE SAÇ EKİYORUZ

Reborn Clinic'te saçla ilgili tedavileri temel olarak 2 başlıkta toparlayabiliriz

 

SAÇ CANLANDIRMA 

Reborn Clinics'te kendi klinik deneyimlerimize dayanarak geliştirdiğimiz çok özel bir yöntemi kullanarak saç canlandırma, güçlendirme, yeniden saç çıkmasını hedefliyoruz.

 

 "Kök Hücre Uygulaması + Mezoterapi Uygulaması + Aromaterapi " yöntemlerinin kombinasyonunu kullanıyor , ortalama 6-9 seanslık uygulama yapıyoruz

SAÇ EKİMİ

Saç Ekiminden bahsediyorsak bir çok faktörden de bahsedebiliriz. Ancak en önemli iki faktör; saç ekimini yapan ekibin nitelikleri ve ekim yapılan yerdir.

Ekibimiz; 15 yılı aşkın süredir yurt içinde ve dışında binlerce saç ekimini gerçekleştirmiş, çok başarılı, deneyimli ve dinamik bir ekiptir. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da, Ortadoğu'da ve Kuzey Afrika'da bir çok klinkte davetli olarak Saç Ekimi İşlemi yapmıştır

Ekim İşleminin Yapıldığı Yer ; tüm işlemleri mutlaka tam teşekküllü hastanede yapmaktayız. İşlem yaptığımız tüm hastaneler JCI akreditasyonu gibi Uluslararası Akredidasyon Standartlarına göre denetlenmiş ve belgelendirilmiş hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutulduğu tam donanımlı hastanelerdir.

Kullandığımız Saç Ekim Tekniği EN YAYGIN SAÇ EKİM TEKNİĞİ olan FUE'dir.

Saç ekim operasyonunda en yaygın teknoloji, lokal anestezi altında yapılan, mikromotor yardımıyla köklerin toplandığı FUE tekniğidir. Bu teknik saç ekim yöntemlerinin tümüne temel oluşturmaktadır. Tüm saç ekim yöntemlerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler toplanır, kanallar açılır ve alınan kökler açılan kanallara ekilir. Doğal saç şeklinin yakalanmasında en büyük etken olan açılar, başın her alanında farklı olmalıdır. Son aşamada da alınan kökler kanallara dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

Köklerin alım işlemi sırasında kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim aşamasında kullanılan aletlerin farklılıkları, saç ekim tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açmaktadır.

 
FUE tekniğinin klasik yöntemlere göre avantajları:
  • Dikiş ve yara izinin olmaması

  • Tedavi süresinin kısa olması

  • Operasyon sonrası kişinin günlük yaşantısına hızla geri dönebilmesi

  • Operasyon esnasında ve sonrasında ağrı olmaması

 

DHI SAÇ EKİMİ

DHI (Direct Hair Implantation)saç ekimi, “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde saç kökleri toplandıktan sonra choi adlı medikal bir kalem yardımıyla cilde; öncesinde kesi, kanal açılmadan direkt yerleştirilir. Yani bu kalem sayesinde kanal açma ve ekme işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Yine bu yöntemde, toplanan kökler daha kısa süre dış ortamda kaldığından, sağlıklı kalma ihtimalleri daha yüksektir.

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Bu yöntemde saç kökleri FUE tekniğiyle, mikromotor yardımıyla toplanır ve kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uçlar kullanılır. Bu uçlar sayesinde, daha küçük mikro kanallar açılabilir ve iyileşme sürecinde hızlanma sağlanır.

AĞRISIZ SAÇ EKİMİ
Saç ekimi sırasında “basınçlı enjeksiyonlar” ile anestezi sağlanır. Hastalar uygulama sırasında hiçbir acı hissetmezler.
Saç ekimi operasyonlarında en ağrılı ve korkulan kısım genellikle lokal anestezi uygulaması için yapılan iğnelerdir. Merkezimizde hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için; ağrısız, acısız, lokal anestezi uygulaması yapmaktayız. Bu uygulama için özel geliştirilmiş basınçla çalışan cihazlar kullanılmaktadı
r.

0cd1cc_c51187e5086c47119a9af51e33a07f8f_
IMG_4714.JPG
IMG_4712.JPG
IMG_4715.JPG
bottom of page